#02: Desaťročnica: Vieš už, čo chceš dosiahnuť?

Toto cvičenie ťa môže najviac posunúť vpred. Je dôležité, aby si si naň vytvoril/vytvorila dostatok času. Dnes si uvedomíš, kde konkrétne, ale naozaj veľmi konkrétne, chceš byť o 10 rokov.

Viem, kto som - viem, čo chcem

Prvé cvičenie v Žurnáli ti pomohlo zistiť, kde sa aktuálne v živote nachádzaš. Kým si. Prečítaj si svoje zistenia a potom sa vrhni na dnešné cvičenie.

Predstav samého seba / samú seba o 10 rokov a opíš svoj ideálny deň. Otázky v Žurnáli ti v tom môžu pomôcť, ale nemali by ťa limitovať. Môžeš medzi nimi preskakovať alebo sa rozhodnúť na niektorú z nich neodpovedať. Neboj sa snívať vo veľkom, avšak nevzlietni úplne. Tvoj sen má byť za daný čas realizovateľný.

Možno rozmýšľaš, prečo je dôležité úplne presne pomenovať, kam sa chceš o takú dlhú dobu dostať. Dôvod je jednoduchý. Keď na to budeš už teraz myslieť pri plánovaní každodenných aktivít, nemôžeš minúť cieľ. Inak by sa mohlo stať, že o 5 rokov zistíš, že si sa celý čas venoval/venovala veciam, ktoré ťa vôbec neposúvali k tvojmu vysnívanému ja.


 Cvičenie je samo o sebe zdĺhavé, preto ti nechceme dnes brať čas čítaním zdlhavých vysvetlení. Hlavne nezabudni na jednu vec: Žurnál slúži tebe, nie ty jemu. Neboj sa pripôsobiť si cvičenia v ňom. Dôležité je mať víziu, ku ktorej sa môžeš približovať.

V prípade, že ti naše strany na rozpísanie nestačia, nezúfaj. Pripravili sme pre teba voľnú dvojstranu, ktorú si len vytlač na papier (najlepšie farby Ivory) a vlep si ju do svojho Žurnálu. Tu nájdeš stranu pre Polročník a tu pre Ročník.

Ako sa ti toto cvičenie pozdáva? Využívaš ho vo svojom Žurnáli? Popíš svoje skúsenosti v skupine Žurnálistov na Facebooku.